O nás

Už niekoľko desaťročí šíri Spišský salaš tradíciu domácich spišských jedál, ako sú bryndzové halušky, bryndzové pirohy, domáca zabíjačka.Už niekoľko desaťročí šíri Spišský salaš tradíciu domácich spišských jedál, ako sú bryndzové halušky, bryndzové pirohy, domáca zabíjačka. Hostia s obľubou ochutnávajú tradičné pálenky či už gazdovskú slivovicu (52 %) alebo Spišskú borovičku (40 %). Hlavnú reštauračnú budovu (78 miest) dopĺňa Furmanská (30 miest) a Bačovská izba (10 miest) pre spoločenské, firemné i rodinné príležitosti. Atraktívne okolie salaša umožňuje príjemné posedenie aj v letnom bufete a na haluškovej terase. Atmosféru dopĺňajú expozícia pôvodného poľnohospodárskeho náradia, detské hojdačky, kolotoč a príležitostne aj jazda na koňoch.

Krajina pod Spišským hradom je priam posiata vzácnymi historickými a prírodnými skvostami ako Spišský hrad, Žehra, Dreveník, Spišská Kapitula, ktorá je aj súčasťou Spišského Jeruzalema tiahnúceho sa až na Pažicu a Sivú bradu. Od Spišského salaša sa cez sivú bradu až na Spišský hrad vinie náučný chodník. Spišský salaš je aj centrom rôznych významných kultúrnych podujatí, ktorých neodmysliteľnou súčasťou sú Spišské folklórne slávnosti, Dni tradičnej kultúry so súťažou v jedení pirohov a úspešný pokus o uvarenie najväčšieho bryndzového piroha (107 cm), Gulášfest Branisko, Furmanské súťaže a rôzne folklórne podujatia. Raritou je Stena podkov, ktorú vytvárajú významný hostia Spišského salaša. Pre svojich hostí pripravuje salaš aj prekvapivé jedlá stredného Spiša od starých materí ako sú zabíjačkové špeciality, baranie hody, fašiangy, pečené prasiatko i rekordný piroh.

Spišský salaš vytvorí len pre Vás Bačovský večer s ľudovou hudbou a spevom, dobrým jedlom, úslužnou obsluhou, v príjemnom prostredí i s láskavým slovom baču.